דרור ישראל והמעורר - אודות

 דרור ישראל הנה תנועה חברתית, חינוכית ושיתופית. דרור ישראל מכילה עשרות אלפי חניכים ומאות בוגרים אשר מדריכים במועדוני נוער, בתי ספר, מרכזים חינוכיים, מרכזי זכויות של בני נוער עובדים, מעבירים הדרכות בישובים, מעבירים הדרכות בתנועת הנוער העובד והלומד, פעילים בקרב פליטים מרצח העם בדארפור, מעבירים הדרכות במוזיאונים, מעבירים פעילויות במרכזי "דרור בתי חינוך" ועוד...

תנועת דרור ישראל פונה אל קהל יעד מגוון- אל יהודים ותיקים, יהודים שעלו לארץ מאתיופיה, מדינות חבר העמים ועוד, בדואים, דרוזים ועוד. המטרה המשותפת של כל המשתתפים בתנועה היא להגשים את החלום- לצור מדינה דמוקרטית ולעודד את ערכי השוויון והשלום בין בני האדם באמצעות למידה, יצירת דו שיח, הקניית כלים, שיתופי פעולה ועוד.

 

 

שלוש תנועות לתנועת דרור ישראל

דרור ישראל מכילה שלוש תנועות- תנועת הנוער העובד והלומד, תנועת הבוגרים וקהיליית קיבוצי הקבוצות השתפנית משימתית. להלן הסבר קצר על כל קבוצה:

  • תנועת הנוער העובד והלומד היא תנועה גדולה ומגוונת אשר מפעילה חניכים בכל הארץ ומכילה יהודים- נוער וותיק ונוער עולה, דרוזים, ערבים, בני נוער עובדים, בני נוער לומדים, בני נוער בסיכון ונוער מנותק. התנועה מייצגת את בני הנוער העובדים, מלווה אותם מבחינה מקצועית ועוסקת בחינוכם, ארגונם והגנה על זכויותיהם. תנועת הנוער העובד דוגלת בערכי הדמוקרטיה, השוויון, הצדק החברתי והציונות ומעודדת פיתוח כישורי מנהיגות ומעורבות בנעשה במדינה.
  • תנועת הבוגרים- מרח"ב (מחדשי רעיון החלוץ בישראל) הינה תנועה וותיקה שקיימת מעל ל-20 שנה. המטרה של התנועה היא לעודד את רעיון החלוץ במדינה תוך הכרת האתגרים. פעילות התנועה כוללת ארגון של צעירים שמאמינים בעשייה חלוצית. חברי התנועה חיים בקבוצות שונות בארץ ומלווים את הצעירים תוך קיום אורח חיים שתפני משימתי.
  • קהיליית קיבוצי הקבוצות השתפנית משימתית כוללת חברים שבגרו והחליטו להמשיך לנהל אורח חיים שיתופי משימתי. הקהילה עוסקת בפעילות חינוכית וחברתית ותורמת לצמיחת מפעלים התיישבותיים, מפעלים חינוכיים ומפעלים אנושיים.

 דרור ישראל והמעורר

מדריכי ורכזות "המעורר" חברים כולם בקיבוצי המחנכים של התנועה, מכרמיאל ועד מצפה רמון. פעילותו הענפה של המעורר בתחומים השונים, מתאפשרת בכל ישוב ומקום בישראל וברוח הבלתי פורמאלית מתוך הווית המדריכים וחייהם כמחנכים חלוצים.

דרור ישראל ליצירת חברה בה שיוון ערך האדם במרכז

זה לא סוד שהעולם שלנו קשה- העולם עבר ועודו עובר מלחמות, עמים רבים שונאים זה את זה, חלק מהעמים מרגישים נחותים לעומת האחרים, העוני רב, רמת האלימות גבוהה ובכל יום ניתן לקרוא על מקרי רצח, אונס, פגיעות נוספות בגוף וברכוש, אלימות מילולית, ניצול ועוד.

אנשים רבים עומדים מנגד ולא עושים דבר- חלק לא מתעניינים במה שקורה מסביב וחלק מרגישים שאין להם יכולת להשפיע אך בין כל אותם האנשים יש כאלו שמקדישים את מלא המרץ והאנרגיה ומנסים לשנות- אנשים אלו מאמינים שגם שינוי קטן שווה הרבה ומעוניינים להשקיע כמה שניתן כדי להביא לשינוי. בין מגוון האנשים האקטיביים הללו ניתן למצוא את תנועת דרור ישראל.

לקריאה נוספת על דרור ישראל:

באתר מועצת הקבוצות
באתר כל-זכות
"כלכליסט"
עמוד הפייסבוק הרשמי של התנועה
אתר דרור ישראל 
אתר דרור ישראל ב-Google my business

"צמצום פערים משימה לאומית" כתבה בדבר ראשון 01.05.18

הקיבוץ החדש של חברי דרור ישראל - כתבה בישראל היום

 

 

חזור להתחלה...
א ב ג ד ה ו ש
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6