ציונות
ציונות
בלי כותרת

ציונות  

הציונות, על פי חזונו של בנימין זאב הרצל מייסדה, קבעה עובדות בשטח שהביאו לייסוד מדינת ישראל והכרתה כבית לאומי לעם היהודי. על רקע סכנות האנטישמיות וההתבוללות, ראתה את עצמה התנועה הציונית כאחראית לעתידו של העם היהודי כולו, ושאפה לבניין חברה המושתתת על צדק, שוויון ואחריות.
פעילות המעורר בעולם התוכן ציונות עורכת בירור מחודש של תפקידי הציונות היום תוך קריאה למחויבות ואחריות פעילה כלפיהם - בחירה לחיות בארץ, מעורבות חברתית, שירות משמעותי בצבא, קליטת עלייה ועוד.
מתוך תפישה הרואה באחריות על כל חלקי העם חובה מוסרית, אנו רואים בציונות רעיון חי ומתחדש המושתת על בסיסים ערכיים בעלי נגזרות פעולה במציאות חיינו העכשווית.

אולי יעניין אותך גם :
דרור ישראל - אודות

ציונות
בלי כותרת
יום הזכרון לחללי מערכות ישראל
יום הזכרון לחללי מערכות ישראל
נציב בסמינר קנה מידה ערכי, המתמודד על קדושת חיי האדם. נתמודד על משמעותו של צבא ההגנה לישראל. נשוחח את הזכות והחובה בהגנה על הבית כעורף וכחזית... (המשך)
נכונות לשירות (סמינר דו יומי, תל חי)
נכונות לשירות (סמינר דו יומי, תל חי)
סמינר הבוחן את המניעים השונים לקראת השרות בצה"ל בירור הסולם הערכי המנחה את בחירה זו, תוך עמידה על מרכזיותו של ערך חיי אדם בבניין כוחות המגן הציוניים ובכינונו של צה"ל... (המשך)
נכונות לשירות (סמינר דו יומי, מכון איילון)
נכונות לשירות (סמינר דו יומי, מכון איילון)
סמינר הבוחן את המניעים השונים לקראת השרות בצה"ל בירור הסולם הערכי המנחה את בחירה זו, תוך עמידה על מרכזיותו של ערך חיי אדם בבניין כוחות המגן הציוניים ובכינונו של צה"ל ... (המשך)
יום הרצל
יום הרצל
יום הרצל הממלכתי חל מדי שנה בי' באייר, ביום זה מציינים במוסדות החינוך את הרצל האיש על דרכו, ערכיו ופועלו בהקמת התנועה הציונית... (המשך)
זהות יהודית-ציונית
זהות יהודית-ציונית
סמינר המברר את הזיקות השונות של התלמידים ליהדות ולשרשרת הדורות, חושף פנים אישיים ומשותפים בסיפורה של הציונות בעבר ודורש שותפות בכתיבת "הפרק הבא" בסיפור זה... (המשך)